طلاق عاطفی در زندگی زناشویی

طلاق عاطفی در زندگی زناشویی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: برای درک بهتر مفهوم طلاق عاطفی، باید نقطه مقابل آن یعنی صمیمت در زناشویی را درک کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر «محمدحسین فلاح» با اشاره به وجود طلاق عاطفی در برخی خانواده‌ها، گفت: در خانه‌ای که صمیمیت زناشویی باشد، طلاق عاطفی اتفاق نمی‌افتد و این صمیمت در زندگی، در بخش‌هایی مانند صمیمت عاطفی، جسمی، تفریحی و اجتماعی، معنوی و عقلانی شکل می‌گیرد.

مدیرگروه کارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی یزد نبود فضایل اخلاقی، اختلالات روان‌شناختی، الگوبرداری از والدین، خیانت به همسر و خشم های متوالی که بیشتر برای آقایان اتفاق می‌افتد را از عوامل بروز طلاق عاطفی در خانواده‌ها ذکر کرد.

فلاح گفت: در اسلام سفارش زیادی به تحکیم و تعهد به خانواده شده و آن را رکن اساسی و عامل موفقیت اعضای آن می‌داند.

وی راهکار عدم بروز طلاق عاطفی را در دو بخش آموزش‌های پیش از ازدواج و پس از ازدواج دانست و گفت: پس از ازدواج هر فرد باید بداند آمادگی و شرایط ازدواج را دارد یا خبر و بهتر است برای پاسخ به پرسش خود، دوره‌های آموزش در مورد زندگی را فرا گرفته باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه هم‌چنین خاطرنشان کرد: جامعه و مسئولان نیز باید این دوره‌ها را برگزار و در اختیار جوانان قرار دهند تا برای مثال فرد پرخاشگر، مهارت‌ها و شیوه‌های کنترل خشم را بیاموزد.

فلاح در پایان نیز در مورد آموزش‌های پس از ازدواج نیز یادآور شد: در این خصوص می‌توان جلسات مشاوره روان درمانی در خصوص مسایلی که در طول دوران زندگی مشترک ایجاد می‌شود را نام برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *